• İntegratif Tıp Enstitüsü

  Hastayı merkeze koyarak; kişinin fizyolojisi, biyokimyası, mikrobiyolojisinin yanında yaşam ortamını, ilişkilerini, beslenmesini, emosyonel durumunu ve stres yönetimini hastanın genetiğini de dikkate alarak düzenlemeye yönelik yaklaşımları içerir

  Epigenetik Tedavi ve Beyin Biyokimyasının Dengelenmesi

  Psikiyatrik hastalıkların tedavisinde beyin biyokimyasının dengelenmesini amaçlayan mikrobesin tedavi yaklaşımı, Psikiyatrist Dr. Carrl Pfieffer tarafından başlatılmış, William J. Walsh tarafından geliştirilmiştir. Tedavide WALSH modeli uygulanır. Epigenetik testlere ve biyokimyasal analizlere dayalı olan mikro besin tedavisi Walsh Enstitüsü Sertifikalı Practitioner doktorlarca yürütülür.

  Ağır psikiyatrik hastalıklardan iyileştikten sonraki aşama da tedavi kadar önemlidir.

  Bu hastaların sosyal yaşama, iş yaşamına; daha doğrusu hayata yeniden adapte olmaları hastalığın tedavisi kadar önemlidir. Enstitümüzün psikiyatri bölümü olarak projelerimizin önemli bir ayağı da Hastalık Sonrası Yaşama Uyum aşamasıdır.

 • Walsh Araştırma Enstitüsü Practitioner Eğitimi


  Mastering Brain Chemistry Online Course (17 Mart - 29 Nisan, 2023)  

  https://www.walshinstitute.org/practitioner-education.html

  Walsh Araştırma Enstitüsü; davranış bozuklukları, ADD/DEHB, anksiyete, klinik depresyon, bipolar bozukluk, şizofreni, Alzheimer ve nörodejeneratif bozukluklarla mücadele eden hastalar için; ilaçsız, besin temelli ve kişiselleştirilmiş mikrobesin tedavilerinin eğitimini sunmaktadır.  Oturumlarda; beyin bilimi, epigenetik ve metilasyon bozukluklarının tedavisi, serotonin, dopamin, NMDA ve diğer reseptör sistemlerinİ aktivite eden besin tedavileri ayrıntılı ve vakalara dayalı olarak açıklanmaktadır.  Dr. William J. Walsh; beslenme tıbbı ve biyokimya alanında uluslararası kabul görmüş bir uzman, besin temelli psikiyatri ve beslenme tıbbının yolunu açan kilit bilim insanıdır. 30 yılı aşkın bir süredir; davranışsal sorunlar, DEHB, otizm, depresyon, anksiyete bozukluları, şizofreni ve Alzheimer hastalığı için biyokimyasal tedaviler geliştirmiştir. Geliştirdiği bu tedaviler; klinik ve araştırma çalışmaları sırasında 3 milyondan fazla kimyasal deneyden oluşan benzersiz bir veri tabanından, 30.000'den fazla zihinsel bozukluğu olan hastalardan elde ettiği sonuçlara dayalıdır.

  Walsh Research Institute Practitioner Eğitiminin Mastering Brain Chemistry programı Türkiye'den katılmak isteyen doktorlara 1000 $ indirimli olup, katılım ücreti 875 $ dır. Bu eğitim Online' dır ve eğitim dili İngilizce’dir. Katılmak isteyenler info@integratiftipenstitusu.com  adresine e mail gönderebilirler veya 0530 701 4868 numaralı telefonu arayabilirler. 

  Dr. William Walsh'un Türkçeye çevrilmiş BEYNİNİ İYİLEŞTİR  kitabını satın almak için:    https://bit.ly/3hxTMFS   

   

 • Değerli Meslektaşlarım,

  Sizleri, benim de tamamlamış olduğum  Walsh Araştırma Enstitüsü Practitioner Serifika Eğitimi’ ne davet ediyorum.

  17 Mart – 29 Nisan 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan bu eğitimin ilk bölümünde katılımcılar; kendilerine gönderilen video ve dökümanlardan eğitimle ilgili gerekli altyapıyı kendi hızlarında öğrenmiş olacaklardır. Canlı webinarlar eğitim devam ederken 5 ayrı oturumda gerçekleşecektir. Katılımcılar eğitimi tamamladıktan sonra, Walsh Araştırma Enstitüsü Sertifikası alacaklar, William J. Walsh’un başkanı olduğu özel bir gruba daimi üye olacaklardır. Bu platformdan; hem Dr.Walsh’a hem de dünyadaki diğer meslektaşlarına soru sorabilecek ve geri bildirim alacaklardır. İkili ilişkilerimizin sonucu olarak; sadece Türkiye’den katılan doktorlar için yapılan 1000 $’lık indirimin bizler için önemli bir jest ve ayrıcalık olduğuna inanıyorum. Detaylı tüm bilgilere https://www.walshinstitute.org/practitioner-education.html  linkinden ulaşabilirsiniz.

  Walsh Araştırma Enstitüsü Practitioner Serifika Eğitimini tamamlayan  meslektaşlarımla yaratacağımız sinerjik birliktelikle, deneyim ve bilgilerimizin paylaşılmasıyla mental ve nörodejeneratif sorunları olan hasta grubuna çok önemli katkılarımız olacağına inanıyorum.

  Dr. Asuman Kaplan Algın, PHD 
  İntegratif Tıp Enstitüsü Başkanı
 • Haber ve Duyurular

  2. Uluslararası Katılımlı Tıbbi Beslenme ve GAPS Kongresi 23-25 Eylül 2022 Tarihlerinde Gerçekleştirilecek.

  Detaylı İncele

  Doktor, Eczacı ve Diyetisyenler İçin Web Semineri 30.11.2021 Tarihinde Gerçekleşti.

  Detaylı İncele

  İntegratif Tıp Enstitüsü yayınlarından olan BEYNİNİ İYİLEŞTİR kitabını www.gaps-shop.com sitesinden satın alabilirsiniz.

  Detaylı İncele

  1.Uluslararası Katılımlı Gaps Kongresi 3-5 Aralık 2021 İstanbul Pulman Hotel'de Gerçekleşti.

  Detaylı İncele

  Çözüm ortağımız Holistik Tıp Akademisi, bilgiye kolay ulaşımı sağlamak amacıyla kurulmuş online eğitim platformudur.

  Detaylı İncele

  Çözüm ortağımız, Sağlık Mensupları Kooperatifi, güvenilir bir besin takviyesi markası oluşturdu ve üretime başladı..

  Detaylı İncele

  Merkezi ABD’de bulunan Walsh Enstitüsü, Epigenetik ve Biyokimyasal testlere dayalı olarak, mental hastalıkların ilaçsız tedavi protokolleri geliştiren saygın bir kurumdur.

  Detaylı İncele

  13.GAPS™ Practiitoner Sertifika (CGP) Eğitimi, 19 Mart-13 Haziran 2022 tarihleri arasında, Online olarak başlayacak.

  Detaylı İncele

  İntegratif Tıp Enstitüsü başkanı Asuman Kaplan Algın; Walsh Research Institute Practitioner Mastering Brain Chemistry programına katılmış; Walsh Enstitüsü Practitioner listesinde yer almıştır.

  Detaylı İncele

  Walsh Araştırma Enstitüsü tarafından verilecek olan Medical Practitioner Sertifika Eğitimleri Online olarak açılacaktır.

  Detaylı İncele
 • Çözüm OrtaklarımızX