Kategoriler

WALSH MEDİCAL PRACTITIONER SERTİFİKA EĞİTİMLERİ

Tıp Doktorları İçin Mastering Brain Chemistry Online Eğitim
(Tarih daha sonra bildirilecektir.) 

Walsh Araştırma Enstitüsü Mastering Brain Chemistry Online Kursu; davranış bozuklukları, depresyon, ADD / DEHB,  otizm, şizofreni, anksiyete, bipolar bozukluk ve nörodejeneratif hastalıkların; besin temelli, ilaçsız tedavi uygulamalarını ve protokollerini sunar. Eğitim, mental ve nöro-dejenaratif hastalıkların tedavisini kapsamakla birlikte, sadece psikiyatri ve nöroloji doktorlarının değil, her branştaki tıp doktorlarının katılımına açıktır. Çünkü tedavinin temeli, kimyasal ilaçlara değil; biyokimyasal analizlere dayalı, besin tedavi protokolleri iledir.

Dr. Walsh Avustralya, Norveç, İrlanda ve ABD'de 25'ten fazla benzer eğitim ve atölye çalışmaları yönetti. Walsh, gelişmiş besin tedavisi protokolleri konusunda 30 ülkeden 750'den fazla doktora eğitim vermiştir.  Bugüne kadar toplantı salonlarında yüz yüze gerçekleşen eğitimlerin; 2020 yılında COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle,  online ve uzaktan öğrenme versiyonu geliştirilmiştir. 

Walsh Araştırma Enstitüsü'nün Mastering Brain Chemistry Online Kursu, beyin biyokimyası, nörotransmisyon, epigenetik ve zihinsel, öğrenme ve davranışsal bozuklukların tedavilerinde hekimlerin yetiştirilmesini amaçlamaktadır. Program, beyin bilimindeki yeni gelişmeler, besin dengesizliklerinin anahtar nörotransmitterlerin beyin seviyeleri üzerindeki etkisi ve proteinlerin gen ekspresyonunu düzenlemek; serotonin ve dopamin geri alım süreçlerini ayarlamak için histon modifikasyon tekniklerini içerecektir.Tedavi protokolleri, beyin fonksiyonunu bozabilecek biyokimyasal dengesizliklerin tanımlanması için kan/idrar testi yaklaşımlarını ve bu faktörleri normalleştirmek için kanıta dayalı yaklaşımlar hakkındaki en son araştırmaların gözden geçirilmesini içerir. Zihinsel hastalıklarda, undermetilasyon, overmetilasyon, çinko eksikliği, bakır aşırı yüklenmesi, pirol bozukluğu, D vitamini eksikliği ve malabsorbsiyonun rolleri açıklanacaktır.

Kapsamlı çevrimiçi kurs, kendi kendine tempolu çalışmayı, video dersleri, vaka çalışmaları, interaktif sınavlar ve William Walsh, PhD, FACN ve Malcolm Sickels, MD, ABOIM, ABMIHM liderliğindeki bir dizi LIVE haftalık web semineri ile birleştiriyor. Katılımcılar ayrıca derin sağlık öyküsü, kan/idrar laboratuvarı sonuçlarının değerlendirilmesi ve kimyasal dengesizliklerin teşhisi gibi gerçek hasta değerlendirmelerini gözlemleme olanağına sahip olacaklar. Genel amaç, doktorların gelişmiş doğal ilaçsız tedavileri tıbbi uygulamalarına dahil etmelerine yardımcı olmaktır.

Öğrenme hedefleri:
•    Zihinsel bozukluklarla ilişkili 6 birincil besin dengesizliği ve bu faktörleri normalleştirmek için etkili klinik yaklaşımlar
•    Besin maddelerinin nörotransmitterlerin sentezi ve işleyişi üzerindeki etkisi
•    Laboratuvar tahlilleri ve genetik testlerin tartışılması dahil olmak üzere metilasyon bozukluklarının tanı ve tedavisi
•    Depresyon, şizofreni, bipolar bozukluk ve davranışın biyokimyasal sınıflandırması ve her fenotip ile ilişkili bireysel biyokimyasal      dengesizlikler.
•    Serotonin, dopamin ve norepinefrin nörotransmisyonunu ayarlamak için epigenetik besin tedavileri
•    Alzheimer hastalığı için umut verici bir epigenetik tedavi
•    Davranış bozukluklarında tipik biyokimyasal dengesizlikler
•    Doğru teşhisi sağlamak için özel laboratuvar testleri
•    Hasta uyumunu artırma stratejileri
•    Bipolar bozukluk anlayışında bir atılım
•    Biyokimya ve beyin bilimindeki son gelişmeler
•    Değişen şizofreni popülasyonu ve tedavisi

 Çevrimiçi kurs şunları içerir:
•    Web semineri sonrasında, belli bir zaman aralığında, web seminerlerin videosu izlenebilir.
•    William Walsh ile gerçek zamanlı soru-cevap içeren bölümler
•    Görsel teşhis araçları (çizelgeler ve tablolar) dahil olmak üzere tedavi protokollerini içeren 100’den fazla sayfalık yazılı kılavuz
•    Walsh Gelişmiş Besin Tedavisi Kolay Referans (WANTER) Flash Kartları, ders slaytları, indirilebilir kaynaklar, video kayıtları, hasta sağlığı geçmişi formları, değerlendirme anketleri, özelleştirilebilir besin tedavisi reçete planı ve hastalar için eğitim notları içeren Walsh

Eğitimin Araç Seti:

•    Bu ders sırasında öğrenilen yeni bilgileri uygulamak ve test etmek için gerçek kaydedilmiş hasta değerlendirmelerinin ve etkileşimli vaka tabanlı öğrenme egzersizlerinin klinik gözlemi
•    Wals Araştırma Enstitüsü programına katılan tüm doktorlar için özel bir çevrimiçi topluluk forumuna sınırsız erişim. Üyeler doğrudan William J. Walsh ve diğer meslektaşları ile konuşma yapabilir, soru sorabilir ve geri bildirim alabilir.
•    Web semineri oturumuna geç katılmanız veya kaçırmanız gereken bir durum olması durumunda, tüm CANLI web semineri video kayıtlarına erişim.

Uzaktan Öğrenme Direktörü: William J. Walsh. Phd, FACN. (Walsh Research Institute Kurucusu ve Başkanı)
Chicago (ABD) yakınlarındaki kar amacı gütmeyen Walsh Araştırma Enstitüsü'nün başkanıdır ve ABD, Avustralya, İrlanda ve Norveç dahil olmak üzere uluslararası alanda hekim ve pratisyen eğitimi programlarını yönetmektedir.
Biyokimyasal dengesizlikler konusunda uluslararası kabul görmüş bir uzman olan Dr. Walsh, yaklaşık 40 yılını davranış, öğrenme ve hafıza, ruh sağlığı ve çeşitli hastalık durumlarının arkasındaki biyokimyayı araştırmaya adamıştır. Binlerce hastaya davranış bozuklukları, depresyon, anksiyete, şizofreni, DEHB, otizm ve Alzheimer hastalığı tarafından meydan okunan ve dünya çapında doktorlar tarafından kullanılan bilim temelli, gelişmiş besin tedavileri geliştirdi.
Walsh’ın yaklaşımı, besin dengesizliklerinin önemli nörotransmitterlerin beyin düzeylerini değiştirebileceğini, protein ve enzimlerin gen ekspresyonunu bozabileceğini ve vücudun çevresel toksinlere karşı korumasını sakatlayabileceğini kabul ediyor. Besin Gücü (Skyhorse Publishing, 2014, 2012) adlı kitabı bulgularını ve öğrenme, davranışsal, gelişimsel ve zihinsel sağlık sorunlarına neden olan biyokimyasal dengesizlikleri düzelten gelişmiş besin tedavilerini açıklamaktadır.
Walsh çok sayıda bilimsel makale ve rapor yazdı ve beş patenti var. Deneysel araştırmasını Amerikan Psikiyatri Birliği, ABD Senatosu, Ulusal Ruh Sağlığı Enstitüsü'nde sunmuş ve 30 uluslararası konferansta konuşmacı olarak yer almıştır. İlk çalışmaları arasında ünlü (geç) Carl C. Pfeiffer, Princeton, NJ (ABD) doktorası ile on iki yıllık bir işbirliği vardı

Uzaktan Öğrenme Eğitmeni: Malcolm Sickels, MD, ABOIM, ABIHM, (Aile ve bütünsel tıp doktoru)
Michigan Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden ardından da, Ohio, Sylvania'daki Flower Hospial Aile Hekimliği bölümünde mezun olmuştur. Bütünleştirici Tıp ve Holistik Tıpta Şelasyon terapisi ve biyosidikal hormon replasmanı konusunda eğitimlerine devam etmiştir. 
2005 yılında MI Arbor, MI'da kurulan bütünleştirici aile uygulamasında çeşitli modaliteler kullanan bir kurul sertifikalı hastalarının her biri için Dr. Sickels, çok çeşitli kaynaklardan yararlanmaktadır ve kanıta dayalı besin müdahaleleri ile standart tıbbi tedavilerin ustaca bir karışımını uygularken, titiz bilimsel araştırma, teşhis testi ve aktif dinleme değerine inanmaktadır. 2014 yılında bir Dr. Walsh'un Medical Practitioner eğitimleriyle tanıştı. Davranış, öğrenme ve zihinsel bozuklukları olan hastalarının sonuçlarını iyileştirmek için gelişmiş besin tedavi sistemini uygulamaya başladı. WRI’nin bir üyesi olarak, WRI Atölyeleri sırasında doktorları eğiterek ve WRI doktoru çevrimiçi forumunda aktif bir lider olarak klinik deneyimden elde ettiği bilgi ve bilgeliğini vermeye devam etmektedir.

 
Bizi Takip Edin

X