INTE Sağlık Oteli

İntegratif Tıp Enstitüsü’nün kuruluşundan bu yana önemli bir vizyonu, tıbbi beslenmeyi ve detoksifikasyonu merkezine alan Sağlık Oteli Projesi’dir. İntegratif tıp yaklaşımıyla, kronik ve otoimmün hastalıklardan iyileşmenin sağlandığı bir otel projesi her zaman gündemimizde olmuştur. Uzun zamandan beri; kent yaşamından uzakta, doğal orman florası içinde, oksijeni bol bir ortamda, tüm doğal iyileşme koşullarının sağlandığı otel projesi üzerinde çalışıyoruz. Konuklarımızın kalıcı olarak fiziksel, mental, psikolojik ve enerji bedenleriyle sağlıklı olmalarını hedefliyoruz.

   Bu amaçla, aşağıdaki sorunların kök nedenlerine dayalı olarak iyileştirilmeyi amaçlayan sağlık otelleri en kısa zamanda sizlerle buluşacaktır:

  

  1. Psikoloji Sendromları: Bu gruba giren sorunlar; otizm, şizofreni, epilepsi, bipolar bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk, depresyon, sosyal fobi, panik atak, sisli beyin, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, disleksi, dispraksi… 
  2. Otoimmün sorunlar: Bu gruba giren sorunlar; çölyak, Romatoit Artrit, Tip 1 Diyabet, Multipl Skleroz (MS), Amyotrofik Lateral Skleroz (ALS), Sistemik Lupus, Eritematozus Hastalığı, Kemik Ve Eklem İltihabı, Crohn, Ülseratif Kolit, Otoimmün Cilt Hastalıkları (Egzema, Sedef, Behçet  Hastalığı vb.) 
  3. Hormonal Sorunlar: Bu gruba giren sorunlar; tiroit, adrenal ve diğerleri, regl sorunları, otoimmün pankreatit, Hashimoto tiroiditi, Graves hastalığı, cinsiyet hormonlarına dayalı sorunlar (libido sorunları, adet düzensizlikleri, PMS; kısırlık ve çeşitli cinsel işlev bozuklukları, karışık cinsel görünüm ve davranış, endometriozis, polikistik over sendromu, ooforit) en sık rastlanan hormonal sorunlardır. 
  4. Şeker Metobalizması: Bu kapsama giren sorunlar; diyabet 1, diyabet 2, metabolik sendrom, obezite, kalp hastalığı, yüksek tansiyon, kanser, Alzheimer …      
  5. Yaygın Kronik Sorunlar: Astım, Migren, Kronik Yorgunluk Sendromu, Yatak Islatma, Vücut Kokusu ve Nefes Kokusu, , Parazitler ve Kurtlar, Kronik Sinüzit ve çok daha fazlası. 

İntegratif tedavi yaklaşımı ile; tüm kronik ve otoimmün sistem hastalıklarının önlenmesi ve iyileşmesi için verdiğimiz hizmetin 4 temel ayağı vardır.

  1. Tedavi edici, tıbbi beslenme:

Beslenme olmadan hiçbir kronik hastalığı iyileştirmenin mümkün olmadığını; modern tıp da kabul etmiştir.  Bu nedenle otelimizde, tıbbi beslenme kapsamında; GAPS beslenme protokolü, ketojenik beslenme, fonksiyonel tıp eliminasyon diyetine yer verilecektir.

 

  1. Toksinlerden Arınma:

Hücre ve dokularda biriken toksinleri, bedenimizden uzaklaştırmadan kronik hastalıklardan iyileşmek mümkün değildir. Her çeşit kronik hastalığa sebep olan, hücrelerde ve dokularda biriken toksinlerdir. Bugün vücudumuzun tanımadığı 3.000 civarında kimyasalın yer aldığı, hücrelerde ve dokularda birikmesinin sonucu olarak; kanser, astım, alerji, egzema gibi tüm kronik hastalıklara neden kirli bir dünyada yaşıyoruz. Demans, Alzheimer, otizm, şizofreni gibi nörodejeneratif hastalıklara, sebep olan, DNA yapısını bozarak epigenetik hastalıklara neden olan toksinlerden arınmadan kronik hastalıklardan iyileşmek mümkün değildir.

 

  1. Yaşam Tarzı:

Kronik hastalıklardan iyileşmek için; toksinlerin vücuttan atılması kadar, yeni toksin girişinin engellenmelidir. Konuklarımıza, toksinden arıtılmış temiz bir çevre ortamı sunarak, toksinlerin hava yoluyla ve deri yoluyla girişi de engellenmelidir. Temizlik kimyasalları, boyalar, halı temizleyicileri, böcek ilaçları, hava temizleyici spreyler ve diğer insan yapımı kimyasallar zehirlidir. Bu kirleticiler havada ve yüzeylerde kalarak solunum yoluyla vücudumuza girerler. Konuklarımıza temiz bir çevre ortamı sunmak için, çevreden ve otel ortamından toksin girişini tamamen engellemek veya  minimal düzeye indirmek amacıyla: ekolojik temizlik ve bakım ürünleri kullanılır. Perdeler,  yatak takımları, havluları, koltuk kumaşları, halıları ekolojik ve organik sertifikalıdır. Elektromanyetik kirliliği önleyici önlemler alınır, mutfakta ve banyoda filtre su kullanılır, doğal koku veren bitkiler ve çiçekler kullanılır, ekolojik havuz sistemi kullanılır.

 

  1. İyileşme sürecini hızlandıran doğal tedaviler. 

Fiziksel aktiviteler düzenli olarak yapıldığında kronik rahatsızlıkların geçmesine katkı sağladığı gibi, yakalanma riskini de ortadan kaldırmaktadır. Bağışıklık, sindirim, solunum, dolaşım, kas ve eklem sistemimizin daha sağlıklı çalışmasını destekler.

Nefes Egzersizi: Psikolojik hastalıklar üzerindeki önemli etkisinin dışında nefes egzersizlerinin astım hastalarına iyi gelir, kan akışını düzenler, daha enerjik hissedilmesini sağlar, kalp ritmini düzenler, sindirimi iyileştirir, lenf sistemini eyleme geçirir.

Yoga: Stresi azaltmak, sağlıklı kalmak, güç ve esnekliği artırmak için tasarlanmış bir dizi hareket, nefes egzersizleri ve meditasyon içerir. Amacı zihin ve bedende farkındalık ve uyum sağlamaktır.

SPA ve Masaj :Latince “Selus Par Aqua”nın kısaltması olan SPA, su ile gelen sağlık anlamı taşımaktadır. Su ile birlikte uygulanan bir masaj yöntemidir ve doğal taşların enerjisinden yararlanılır.

 

İyileşme Yolculuğu:

Rezervasyon yapılmasından, otele geliş, konaklama, otelden ayrılma, sonraki süreçler İNTE Sağlık otellerine özel prosesleri kapsamaktadır. Rezervasyon, otele giriş, konaklama sürecinde özel iyileşme programı, eğitim programı, otelden ayrılma ve takip süreci iyileşme yolculuğu prosesleridir.

Konuklarımız; köklü bir iyileşme, yeniden yapılanma ve toksinlerden arınma sürecine otelimizde başlayacaklar, bu süreçteki tüm prosesleri öğrenecekler ve evlerinde sürdüreceklerdir.

 En çok önem verdiğimiz bir hizmet de; öğrenme ve yeni bir yaşam tarzına geçiş için alt yapı oluşturmaktır. Konuklarımız; onları kalıcı ve holistik sağlıklarına, uzun ve kaliteli bir yaşama götüren öğrenme sürecini de yaşayacaklardır. Bu nedenle; otelimizde uyguladıkları beslenme modelinin yiyeceklerini hazırlamayı, detoksifikasyon ve yaşam tarzının gerekliliklerini öğrenmeleri; yaşamlarına fiziksel egzersizleri, yogayı, nefes egzersizlerini mutlaka katmaları; evlerine döndüklerinde otelde verilen hizmetleri devam ettirmeleri bizim var oluş nedenlerimizdendir. 

 

   

Adınız Soyadınız *
E-posta *
Gsm *
Not Açıklama
X