• ÜCRETSİZ WEB SEMİNERİ (Simultane çeviri)


  “BEYNİNİ İYİLEŞTİR”

  Zihinsel Bozukluklar için Bireyselleştirilmiş Mikrobesin Tedavileri (30.000'den fazla hastayla, 40 yılı aşkın çalışmanın özeti)

  Sunan:William J. Walsh, PhD, FACN

  Tarih / Saat:10 Şubat Perşembe 21:00-22.40 (60 dakika seminer + 10 dakika ara+ 30 Dak. Soru cevap)

  Eğitime katılmak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Formu dolduran katılımcılara zoom link toplantı saatinden önce gönderilecektir

  https://forms.gle/VzqxAR7W1rGoq7556

  Seminer İceriği. Beslenme tıbbı ve biyokimya alanında uluslararası kabul görmüş bilim adamı olan William J. Walsh; zİhinsel bozuklukların beslenmeye dayalı tedavisini sunacaktır.

  (Sonunda herkes ünlü psikiyatrist Carl Pfeiffer’ın şu yasasına tanık olacaktır: “Hastalara yardımcı olan her ilacın yerine, aynı etkiyi yaratabilecek doğal maddeler vardır.”  William J. Walsh)

  "Beynini İyileştir" kitabını satın almak için       

    https://www.gaps-shop.com


  Devamı

 • Beslenme tıbbı ve biyokimya alanında uluslararası kabul görmüş bilim adamı olan William J. Walsh; zhinsel bozuklukların beslenmeye dayalı tedavisini sunacaktır. Beynin bozulan biyokimyasının mikrobesin tedavileriyle; nörotransmitter sentezinin normalleştirilmesi, enzimlerin gen ekspresyonunun düzenlenmesi, aşırı oksidatif stresle mücadele edilmesi konusunda benzersiz çalışmalarını özetleyecektir.

  • · Metal metabolizması bozuklukları,
  • · Yüksek metilasyon,
  • · Düşük metilasyon,
  • · Pirol bozukluğu,
  • · Yağ asidi dengesizlikleri,
  • · Toksik metal aşırı yüklenmesi ve malabsorpsiyon rolleri
  • · Depresyon biyotürleri: Düşük metilasyon, Folat eksikliği, Bakır birikimi, Pirol bozukluğu, Toksik metal birikimi
  • · Üç şizofreni biyotipi: Yüksek Metilasyon, Düşük Metilasyon, Pirol Bozukluğu
  • · Çeşitli davranış bozukluklarının bireysel biyokimyası
  • · Klnik süreç, gelişmiş mikrobesin tedavisinin aşamaları: Semptomların tıbbı hikayesi ve incelenmesi, Kan ve idrar tahlili, Kimyasal bozukluğun teşhis edilmesi, Tedavinin planlanması, Tedavi sonrası takip.

   

  Dr. William J. Walsh: Kar amacı gütmeyen Walsh Araştırma Enstitüsü'nün başkanıdır. Beslenme tıbbı ve biyokimya alanında uluslararası kabul görmüş bir uzman, besin temelli psikiyatri ve beslenme tıbbının yolunu açan kilit bilim insanıdır. Dr. Walsh; 30 yılı aşkın bir süredir; davranışsal sorunlar, DEHB, otizm, depresyon, anksiyete bozukluları, şizofreni ve Alzheimer hastalığı için tüm dünyadaki doktorlar tarafından kullanılan biyokimyasal tedaviler geliştirmiştir. Geliştirdiği bu tedaviler, klinik ve araştırma çalışmaları sırasında 3 milyondan fazla kimyasal deneyden oluşan benzersiz bir veri tabanından, 30.000'den fazla zihinsel bozukluğu olan hastalardan elde ettiği sonuçlara dayalıdır.

  Dr. William Walsh, 1958'de Notre-Dame Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra Michigan Üniversitesi'nde Yüksek Lisans ve Kimya Mühendisliği Doktorası yapmıştır. Dr. Walsh Amerika'nın en prestijli bilim kurumlarında çalıştı. Bunlar arasında Atom Araştırmaları Enstitüsü (Ames, IA); Los Alamos Bilimsel Laboratuvarı (Los Alamos, NM); Michigan Üniversitesi Araştırma Enstitüsü (Ann ARbor, M I); Savannah Nehri (Aiken, SC) ve Argonne Ulusal Laboratuvarı (Lemont, IL).

  Walsh'ın biyokimyasal bozukluklara olan ilgisi, Joliet, IL eyaletindeki hapishanedeki mahkumlarla ,100'den fazla gönüllüyü içeren Mahkum Yardım Programını düzenlediği gönüllü çalışmaları sonucunda başladı. 1983 yılında Chicago’da , Yılın Hapishane Gönüllüsü seçildi. Bu çalışma Dr. Walsh ve diğer Argonne gönüllülerini davranış bozukluklarına biyokimyasal yatkınlık gösteren bilimsel araştırmalar başlatmaya yönlendirdi. 25'ten fazla seri katilin ve toplu katilin kimyasal analizini yaptı. Adli tıp çalışmalarında tıp uzmanlarına, adli tıp uzmanlarına, Scotland Yard'a ve FBI'a yardım etti.

  Bu çalışmaları, Naperville, IL'deki Pfeiffer Tedavi Merkezi'nde beslenmeye dayalı tedavinin öncüsü olan psikiyatrist Dr. Carl Pfeiffer ile işbirliğinin temelini oluşturdu. Kâr amacı gütmeyen Pfeiffer Tedavi Merkezi'nde, DEHB, öğrenme sorunları, otizm, anksiyete, depresyon ve şizofreni davranış bozuklukları olan 14.000'den fazla hastaya bireyselleştirilmiş besin tedavisi uyguladı. Bu çalışmaları, Dr Walsh tarafından Amerikan Psikiyatri Birliği, Amerika Birleşik Devletleri Senatosu, Amerika Birleşik Devletleri Genel Sekreteri, Sinirbilim Derneği, Akıl Hastalıkları Ulusal Birliği ve Ulusal Enstitüler'e sunulmuştur.

  2008 yılından bu yana Dr. Walsh; kar amacı gütmeyen Walsh Araştırma Enstitüsü Başkanı ve Bilim İnsanı olarak görev yapmaktadır. “Nutrient Power: Heal Your Biochemistry and Heal Your Brain” adlı kitabında kanıta dayalı besin tedavisi sistemi açıklanmaktadır.Kitabının Türkçe baskısı, “Beynini İyileştir”   https://www.gaps-shop.com/  sitemizden satın alabilirsiniz.

  Walsh’un devam eden araştırma çalışmalarına ek olarak, Avustralya, İrlanda, Norveç, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde; ilaçsız biyokimyasal / besin tedavilerinde tıp doktoru eğitim programlarına liderlik etmektedir. Walsh, Amerikan Psikiyatri Birliği, ABD Senatosu ve Ulusal Ruh Sağlığı Enstitüleri de dahil olmak üzere bölgesel, ulusal ve uluslararası konferans ve sempozyumlarda 200'den fazla sunum yapmış, çok sayıda dergi makalesi ve bilimsel rapor yazmış ve beş patent almıştır.


X